Google Moja Firma

Niezwykle pomocnym narzędziem reklamowym, którym powinien zainteresować się każdy przedsiębiorca, jest Google Moja Firma. Posiadanie firmowej wizytówki na mapach Google wiąże się z wieloma korzyściami. Jej założenie nie jest niczym skomplikowanym, a przyda się każdej firmie oferującej produkty czy usługi klientom lokalnym. Jeśli ktoś nadal nie jest pewny, jaki sens ma inwestycja w bezpłatną usługę Google My Business, pora uzupełnić swoją wiedzę i poznać korzyści płynące z tego rozwiązania.

wizytówka w google mopja firma

Wizytówka firmy na mapach Google

Posiadanie wizytówki firmowej w Google to skuteczny sposób na zwiększenie widoczności oferty w wyszukiwarce internetowej. Można wobec tego dotrzeć do szerszego grona odbiorców, czyli potencjalnych klientów. Wizytówka zwykle wyświetla się nad wynikami organicznymi, czyli zaraz po reklamach, trudno ją przeoczyć Internautom. Kolejną zaletą będzie pojawienie się w Mapach Google, z których korzystają miliony użytkowników. Nie ma łatwiejszego sposobu na znalezienie interesujących miejsc niż po ich adresie, z możliwością zobaczenia wszystkiego w wersji satelitarnej.

Google Moja Firma - korzyści

Mając wizytówkę firmową w Google, można mieć pełną kontrolę nad informacjami pokazywanymi klientom o swoim biznesie. Poza podstawowymi danymi o firmie można dodać też zdjęcia, filmy, opisy. Wszystko to przyczynia się do zwiększenia wiarygodności marki, czyli pozwala na budowanie pozytywnego wizerunku. Dla Internautów zweryfikowana wizytówka w Google jest potwierdzeniem tego, że można jej zaufać i warto wybrać jej ofertę. Tym bardziej, że możliwe jest publikowanie opinii – wystawione oceny mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe Internautów. Posiadanie wizytówki to również sposób polepszenie pozycjonowania lokalnego.

Google Moja Firma - weryfikacja wizytówki

Każdy może bezpłatnie założyć wizytówkę w Google dla swojej firmy i korzystać z narzędzia Google My Business. Bardzo ważne jest to, że do korzystania konieczna jest weryfikacja firmy. Do weryfikacji służy specjalny kod, który zostanie wysłany na adres firmy tradycyjną pocztą. Zwykle zajmuje to dwa tygodnie. W niektórych wypadkach możliwa jest również weryfikacja telefoniczna. Mając już kod weryfikacyjny, wystarczy wpisać go w odpowiednie miejsce na swoim koncie Google Moja Firma.

Pozycjonowanie wizytówki Google Moja Firma

Optymalizacja wizytówki w Google moja firma i jej pozycjonowanie to klucz do sukcesu. W przeciwnym razie nie będzie to skuteczne narzędzie reklamowe. Samo jej stworzenie i zweryfikowanie nie przełoży się na uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Niezbędne jest skuteczne pozycjonowanie, na które ma wpływ wiele czynników. Trzeba zadbać o odpowiedni opis, pełne uzupełnienie danych firmowych i teleadresowych, informacji o usługach, a także pozyskanie pozytywnych opinii. Firmowa strona internetowa również musi zostać zoptymalizowana i pozycjonowana, ponieważ jest ona połączona z wizytówką w Google Moja Firma.

pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach

Pozycjonowanie wizytówki Google Moja Firma w Google Maps

Pozycjonowanie wizytówki w mapach Google wiąże się z szeregiem korzyści dla przedsiębiorstwa. Jedną z nich będzie zwiększenie jego widoczności na Mapach Google, z naciskiem na wybrane frazy kluczowe, które są pozycjonowane lokalnie. Wzrośnie też jego pozycja w wynikach wyszukiwania firm działających w tej samej branży. Można nawet mówić o przejęciu części potencjalnych klientów od konkurencji. Nasi specjaliści od SEO kompleksowo zajmą się poprawą jakości Państwa wizytówki w Google Moja firma oraz podniosą jej pozycję w wyszukiwarce i w Google Maps.