Pozycjonowanie SEO stron WordPress

Wordpress jest obecnie jednym z najbardziej popularnych systemów zarządzania treścią – CMS, na którym według popularnych szacunków zbudowane jest około 30% stron w sieci. Pozycjonowanie (SEO) strony na cms Wordpress wymaga pewnego zakresu wiedzy z dziedziny nie tylko programowania, ale również budowy i obsługi tego systemu, dlatego też najbardziej opłaca się pozostawić je w rękach specjalistów.
U nas masz zawsze pewność, że zapłacisz za efekty, a nie obietnice!

przebieg pozycjonowania strony internetowej

Pozycjonowanie – dlaczego jest konieczne?

Jeszcze jakiś czas temu mówiło się, że podstawą jakiegokolwiek biznesu jest obecność firmy w Internecie. Dzisiaj należałoby powiedzieć na ten temat więcej. Konieczna jest nie tylko obecność, ale również widoczność. Ilość zalewających dzisiejszy internet informacji jest tak duża, że aby odnaleźć w nim cokolwiek, trzeba się sporo napracować. Pomocne są oczywiście popularne wyszukiwarki, jednak – jak pokazuje doświadczenie – internauci skupiają się wyłącznie na pierwszych stronach wynikach wyszukiwania. Istotne jest więc to, by nasza strona się na nich znalazła, a narzędziem, które do tego służy, jest właśnie pozycjonowanie stron.

Pozycjonowanie strony WordPress

Pozycjonowanie strony WordPress jest szeregiem działań, których celem jest zapewnienie danej witrynie jak największej widoczności, która sprowadza się najczęściej do wysokiej pozycji na liście wyników wyszukiwania w najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych. Jak to osiągnąć? Działania pozycjonerów są tu kilkutorowe. Po pierwsze konieczne jest zbudowanie sieci linków i odnośników, które prowadzić będą do pozycjonowanej strony. Istotne jest również zaopatrzenie jej w wartościową (z punktu widzenia algorytmów wyszukiwarki) treść. Równie ważnym czynnikiem jest optymalizacja kodu strony do wymogów wyszukiwarki.

Wordpress – najpopularniejszy CMS na świecie

Wordpress stał się w ciągu ostatnich lat marką o niepodważalnej pozycji na rynku CMS. Powodów tego jest kilka. Jednym z najważniejszych jest duża łatwość korzystania z tego rozwiązania i stosunkowo duża dostępność. Zbudowania strony w Wordpressie nie wymaga ani dużych umiejętności, ani nakładów finansowych. Poza tym Wordpress oferuje ogromną różnorodność dodatkowych wtyczek, które znacznie zwiększają możliwości opartych na nim stron.

Efekty pozycjonowania strony WordPress

Poprzez prawidłowo realizowane pozycjonowanie strony można uzyskać dobrze widoczną pozycję promowanej witryny, a także szereg korzyści, które są z tym związane. Strona obecna w TOP10, czyli w pierwszej dziesiątce adresów w wyszukiwarce jest znacznie częściej odwiedzana przez internautów, co przekłada się na większą konwersję, na przykład dokonanie na niej zakupu, rejestrację konta. Najważniejsze efekty pozycjonowania to: dobra rozpoznawalność, lepszy wizerunek, wyższa konkurencyjność, większa sprzedaż i zyski.

Jak pozycjonować stronę Wordpress?

Warto zadać sobie pytanie o to, w jaki sposób pozycjonowanie strony Wordpress różni się od pozycjonowania stron o innej architekturze. Jak wspomniano wcześniej, jednym z aspektów pozycjonowania jest dostosowanie kodu strony do wymagań danej wyszukiwarki (pod którą strona jest pozycjonowana). Konieczna do tego jest znajomość architektury stron Wordpress i umiejętności, które pozwalają na wprowadzenie zmian w kodzie takiej strony, nakierowanych na lepszą współpracę z przeglądarką.

pozycjonowanie stron WordPress

Kontakt

TELEFON
501 645 983
EMAIL
poczta@2rstudio.pl

45-061 Opole, ul. Katowicka 55 lokal 4.11
* w celu umówienia spotkania proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.