Wyszukiwarki internetowe

Strona internetowa powinna być widoczna w najlepszych wyszukiwarkach internetowych, dlatego też musi zostać ona odpowiednio zoptymalizowana wg wytycznych twórców wyszukiwarek. Pozycjonowanie w popularnych wyszukiwarkach to obecnie jedno z najważniejszych i najskuteczniejszych narzędzi reklamowych, za pomocą którego można promować swoją markę, produkty i usługi. Internauci w celu znalezienia interesujących ich informacji korzystają z wyszukiwarek internetowych, dlatego dla każdego właściciela witryny istotne powinno być zdobycie jak najlepszej pozycji w wynikach wyszukiwania.

wyszukiwarka internetowa google

Zalety pozycjonowania w wyszukiwarkach

Sposobem na promowanie firmowej strony www w wyszukiwarkach internetowych jest jej pozycjonowanie. Jeśli będzie ono skuteczne, można liczyć na uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwarki na wybrane frazy kluczowe. To z kolei przełoży się na wzrost widoczności witryny i generowanie na niej większego ruchu. Można dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, czyli do potencjalnych klientów oraz zwiększyć świadomość marki i budować pozytywny wizerunek. Wyższe miejsce strony www w wyszukiwarkach przekłada się na wzrost zaufania Internautów, którzy chętnie na nią przejdą i zapoznają się z ofertą.

Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe

Wiele osób zaczyna przeglądanie Internetu od wpisania konkretnego zapytania w wyszukiwarkę internetową. Od wielu już lat niekwestionowanym liderem pozostaje Google. Niektórzy nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że do wyboru jest zdecydowanie więcej wyszukiwarek, które jednak na przestrzeni lat zostały zdominowane przez Google. Z popularnych wyszukiwarek, zaraz po Google, wymienić można między innymi: YouTube, Bing, Yahoo!, Baidu, Ask, AOL Search, DuckDuckGo. Lista dostępnych wyszukiwarek jest oczywiście znacznie dłuższa, ale nie mają one zbyt wielu użytkowników.

Google liderem wśród wyszukiwarek

Bezdyskusyjnym liderem wśród wyszukiwarek internetowych jest oczywiście Google. Firma stała się potęgą na skalę światową, mając w swojej ofercie szereg topowych produktów. Wymienić można chociażby przeglądarkę Chrome, pocztę Gmail czy system operacyjny Android. Ciągłe rozwijanie i udoskonalanie wyszukiwarki Google sprawia, że można coraz łatwiej i szybciej znaleźć odpowiedzi na wpisane zapytania. Należący do Google serwis YouTube służy przede wszystkim do publikacji i oglądania video, jednak już wkrótce w wyszukiwarce serwisu YouTube będą się również wyświetlać wyniki z tradycyjnej wyszukiwarki Google.

Wyszukiwarki Bing i Yahoo!

Sporą popularnością w Polsce i na świecie cieszy się wyszukiwarka internetowa Bing, która jest własnością Microsoftu, czyli mocnej konkurencji dla Google. Zasada działania Bing jest mocno zbliżona do tego, co oferuje Google. W każdym urządzeniu wyprodukowanym przez Microsoft domyślną wyszukiwarką zawsze jest właśnie Bing. Zanim pojawiło się Google, mianem światowego lidera określano wyszukiwarkę Yahoo! – twórcy Google złożyli nawet ofertę sprzedaży swojego algorytmu, co spotkało się jednak z odmową. Obecnie właściciel Yahoo!, czyli firma Verizon, stała się jednym z topowych dostawców usług telekomunikacyjnych.

Baidu odpowiednikiem Google na rynku azjatyckim

Rynek azjatycki nie dał się zdominować przez Google, tworząc własną wyszukiwarkę internetową, która jest jego odpowiednikiem. Miliony Chińczyków korzystają z Baidu, które określane jest mianem chińskiego Google. Wyszukiwarka ta kontroluje ponad 63% rynku chińskiego. Nie jest ona dostępna w językach europejskich. Co więcej, rząd chiński mocno kontroluje Internet i stosuje cenzurę. Trzeba liczyć się z tym, że niemożliwe będzie przeglądanie wielu stron amerykańskich czy europejskich, korzystając z Baidu.

Wyszukiwarka DuckDuckGo dla osób ceniących prywatność

Coraz większą popularnością cieszy się wyszukiwarka internetowa DuckDuckGo. Wynika to z tego, że nie gromadzi ona danych osobowych Internautów ani nie przekazuje ich dalej. Jeśli ktoś ceni sobie prywatność, to śmiało można mu polecić przeglądanie zasobów internetowych przy użyciu DuckDuckGo. Można liczyć na pełną anonimowość i brak śledzenia. Na korzyść tej wyszukiwarki przemawia też bardzo prosty interfejs i szybkość działania.

pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach

Jak skutecznie pozycjonować stronę w wyszukiwarkach?

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach jest procesem, dlatego działania prowadzi się kompleksowo, a efekty często są widoczne po dłuższym czasie, żeby maksymalnie skrócić ten czas najlepiej zwrócić się po pomoc do profesjonalistów. Nasi specjaliści od SEO kompleksowo zajmą się poprawą jakości Państwa strony oraz podniosą jej pozycję w wyszukiwarce.